Vijeće učenika

VIJEĆE  UČENIKA

U našoj školi funkcionira Vijeće učenika čiji rad vodi i koordinira školska pedagoginja Ivana Širac. Čine ga predstavnici svakog razrednog odjela učenika predmetne nastave. Kao svako ozbiljno Vijeće i naše Vijeće učenika ima svoga predsjednika, a ukoliko je on spriječen zamjenjuje ga dopredsjednik.

Sigurno se pitate, što Vijeće učenika zapravo radi?

Raspravljamo o svim važnim pitanjima učenika, a sastajemo se svaki mjesec. Svi članovi Vijeća učenika ujedno su i ˝učenici pomagači˝ koji alarmiraju aktualna problemska pitanja u školi, te zajednički tražimo njihova rješenja. Isto tako, dužnost članova Vijeća učenika je posredovati (prenositi informacije) između Vijeća i svih drugih učenika škole.  Predlažemo mjere za unaprjeđenje odgojno obrazovanje djelatnosti škole. Na početku svake školske godine prikupljamo mišljenja učenika svih razrednih odjela i donosimo ˝Vrijednosti, pravila i posljedice naše škole˝.

Kakvi su naši planovi za ovu školsku godinu? Pored donošenje novih pravila i vrijednosti škole planiramo rješavanje aktualnih problemskih pitanja, dogovor oko obilježavanja važnih datuma, sudjelovanje u radionicama za „vršnjake pomagače“ čiji je cilj pripomoći  sprečavanju nasilja u našoj školi…te još mnogo toga...a možda se i ove godine rodi koja zanimljiva idejaJ...

Ivana Širac

Priloženi dokumenti: