preskoči na sadržaj
Medijska kultura

POPIS FILMOVA ZA SATOVE MEDIJSKE KULTURE
PO RAZREDIMA

(službeni popis)

          

Filmove možete gledati preko navedenih poveznica na CARNet-ovoj MEDUZI putem Carnetove lozinke ili na HRTi portalu uz prethodnu registraciju.

Korištenje CARNetove Meduze je potpuno besplatno i dostupno iz cijelog svijeta. No, kako biste pregledali zaštićene video zapise na sustavu (primjerice sadržaje portala Baltazar), potrebno je imati korisnički račun iz AAI@EduHr sustava.

Svi zainteresirani korisnici uslugom HRTi mogu se koristiti na platformama poput osobnih računala s operativnim sustavima Windows 7 i novijim te Mac OS X v. 10.7. i noviji sustavima uz korištenje uobičajenih mrežnih preglednika. Usluga je besplatna, a registrirati se možete putem web obrasca ili vašeg Facebook računa. Usluga je dostupna na području cijele Republike Hrvatske.

 

 

Popis filmova za 1. razred

1.

Boris Kolar

Vau-vau

2.

Marija Jović i Sonja Fabrio

Pale sam na svijetu

3.

N. Kostelac ; Josip Sudar i Marcel Čukli

Crvenkapica

4.

Branko Ranitović i Andro Lušičić

Srce u snijegu

5.

Nick Park

Krive hlače

6.

Borivoj Dovniković i Aleksandar Marks

Basne i bajke iz naše lektire I.
Tvrdoglavo mače ; Bijela priča
Tko je Videku napravio košuljicu

7.

Filmovi iz serije kratkih animiranih i komičnih filmova o Loleku i BolekuTomu i JerryjuMickeyu MouseuProfesoru Baltazaru i Charlie Chaplinu

Popis filmova za 2. razred

1.

Ivo Vrbanić i Dušan Vukotić

Svi crteži grada

2.

Dušan Vukotić, Vladimir Tadej i Vatroslav Mimica

Kauboj Jimmy

3.

Zlatko Grgić i Dušan Vukotić

Posjet iz svemira

4.

Aleksandar Marks i Dušan Vukotić

Kako je Ana kupila kruh

5.

Mato Lovrić i Dubravko Težak

Putovanje plavog lonca ; Ružno pače

6.

Ljiljana Jojić

Svinjar ; Kraljevna na zrnu graška

7.

Krešo Golik

Gliša, Raka i Njaka

8.

Marija Jović i Sonja Fabrio

Metla i Metlenko

9.

Walt Disney

Snjeguljica i sedam patuljaka (audio priča) ili Pinokio

10.

Filmovi iz serije kratkih animiranih i komičnih filmova o Loleku i BolekuTomu i JerryjuMickeyu MouseuProfesoru Baltazaru i Charlie Chaplinu

11.

Televizijske emisije s tematikom doma, škole i zavičaja

 

 

Popis filmova za 3. razred

1.

Milan Blažeković i Zlatko Grgić

Palčić

2.

Dragutin Vunak

Mali vlak

3.

Lj. Heidler ; Neda Bendelja, Borivoj Dovniković i Aleksandar Marks 

Lisica i gavran ili Lisica i roda ili Lav i miš

4.

Neda Bendelja, Borivoj Dovniković i Aleksandar Marks 

Dva miša

5.

Milana Blažekovića ili Silvija Petranovića

Čudnovate zgode šegrta Hlapića (trailer)

6.

Mate Relja

Vlak u snijegu (isječak)

7.

Victor Fleming

Čarobnjak iz Oza (isječak)

8.

Vicky Jenson i Andrew Adamson

Shrek 1, 2 ili 3 (trailer)

9.

Rob Minkoff ; Autor priče: E. B. White

Velika pustolovina Stuarta Maloga (trailer)

10.

Z. Grgić, A. Zaninović, B. Kolar

Izbor filmova o Profesoru Baltazaru

 

Popis filmova za 4. razred

1.

Dušan Vukotić

Krava na Mjesecu

2.

Dragutin Vunak i Borivoj Dovniković 

Znatiželja

3.

Dušan Vukotić

Piccolo

4.

Milan Blažeković i Doro Vlado Hreljanović

Čudesna šuma (isječak)

5.

Vladimir Tadej

Družba Pere Kvržice

6.

Obrad Gluščević

Vuk (dokumentarni film)

7.

Branko M. Marjanović

Mala čuda velike prirode 1, 2 ili 3 (izbor)

8.

Tim Burton

Batman (trailer)

9.

Richard Donner

Superman (trailer)

10.

Branko Ištvančić

Duh u močvari

Popis filmova za 5. razred

1.

Borivoj Dovniković i Dragutin Vunak

Znatiželja

2.

Dušan Vukotić

1001 crtež ; Igra

3.

John Sanford i Will Finn

Pobuna na farmi (trailer)

4.

Walt Disney

po izboru

5.

Carlos Saldanha i Chris Wedge

Ledeno doba (trailer)

6.

Daniel Kušan

Koko i duhovi

7.

Dražen Žarković

Zagonetni dječak

8.

Daniel Kušan

Ljubav ili smrt

8.

Suvremeni animirani film po izboru koji je dobio dobre kritike ili značajne nagrade

9.

Što je film: Uvod u filmske vrste

Popis filmova za 6. razred

1.

Braća Auguste and Louis Lumière

Poliveni poljevač, Ulazak vlaka u stanicu

2.

Georges Melies

Put na Mjesec

3.

Petar Krelja

Povratak

4.

Robert Zemeckis

Forrest Gump (trailer)

5.

Sam Raimi

Spiderman 1 ili 2 (trailer)

6.

George Lucas

Zvjezdani ratovi ili Ratovi zvijezda (serijal)

7.

William Wyler

Ben Hur (trailer)

8.

Što je film - filmska izražajna sredstva: slikapromjenjiva slikapokretna slika

9.

Kazalište: Sve je to kazališteGužva na pozornici

10.

Suvremeni film po izboru koji je dobio dobre kritike ili značajne nagrade

Popis filmova za 7. razred

1.

Filmovi Charlie Chaplina

2.

Stephen Daldry

Billy Elliot (ili neki drugi suvremeni film)

3.

Krešo Golik

Tko pjeva, zlo ne misli (isječak)

4.

Što je film: Igrani film

5.

Što je film: Gluma u filmu

6.

TV-serija Smogovci (ili neka druga aktualna i kvalitetna serija po izboru)

7.

Suvremeni film po izboru koji je dobio dobre kritike ili značajne nagrade

Popis filmova za 8. razred

1.

Rudolf Sremec

Zelena ljubav

2.

Ivo Škrabalo

Slamarke divojke

3.

Zoran Tadić

Druge

4.

Ante Babaja

Breza (isječak) ; film

5.

Roberto Benigni

Život je lijep (isječci)

6.

Baz Luhrmann i Craig Pearce

Romeo i Julija (trailer)

7.

Zagrebačka škola crtanoga filma (BourekKolarVukotićDovniković i dr.)

8.

Što je film: Filmska montaža

Na poveznici: filmovi za školu kolegica Sandra Vuk nam donosi popis filmova s Youtube kanala. No, oni nisu tu stalno jer filmovi objavljeni tamo podliježu zaštiti o autorskim pravima pa ih autori često miču pa vodite o tome računa.

 

 

 
 
 
Priloženi dokumenti:
MEDIJSKA KULTURA.odt

Kalendar
« Studeni 2020 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
Prikazani događaji


 


Oglasna ploča

Energetska obnova

Europski strukturni i investicijski fondovi

U lipnju poziv za energetsku obnovu kuća, a prijave krajem ljeta

HB stan » Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost od ...


Korisni linkovi
Dnevni tisak

Linkovi za školu


Arhiva dokumenata




preskoči na navigaciju