Projektni dan- Kviz " Igrom do znanja"

Dana,3.6.2015. u PŠ Sokolovac održan je projektni dan učenika razredne nastave OŠ Dežanovac „KVIZ-IGROM DO ZNANJA “ koji je okupio učenike matične škole Dežanovac i pet područnih škola:Trojeglava, Imsovac, Uljanik, Blagorodovac i Sokolovac. Kviz je u Oš Dežanovac postao već tradicionalan,  organizira se sedmu godinu, a   ove školske godine domaćin je Pš Sokolovac s učiteljicom Milenom Šustić. Cilj projektnog dana je učenjem i druženjem usvajati, vježbati te primjenjivati znanja i  iskustva  naučena iz hrvatskog jezika,  iz prirode i društva , tjelesne kulture u stvarnoj životnoj zajednici, razvijati suradničke odnose, razvijati kulturu govora, poticati pažnju i želju za istraživanjem te bolje međusobno upoznavanje i druženje učenika.

Pošto je PŠ Sokolovac bila domaćin, njeni učenici su ukratko prisutnima prikazali projekt kojeg su radili tijekom čitave godine „KRUMPIRI, KRUMPIRI:SVUDA I SVAGDJE-ODUVIJEK I ZAUVIJEK“.Osim uobičajenog kviza iz hrvatskog jezika i prirode i društva bile su i igre sa krumpirima organizirane kao sportska natjecanja. Neke od njih su bile: prenošenje krumpira na različite načine, nošenje krumpira na žlici, kvačenje vreća na štrik, skidanje vreća sa štrika te skakanje u vrećama. Bilo je to vrlo, vrlo zanimljivo i u natjecateljskom duhu. Roditelji sokolovačkih učenika te djelatnici škole svim učenicima su pripremili „bramborak“ ili „beri“ kako ga zovu Sokolovčani.Sedmero zlatnih i marljivih učenika PŠ Sokolovac izveli su scensku i češku glazbenu igru te sve prisutne pozvali u kolo koje se razvilo i još više uljepšalo  prekrasan okoliš škole.Vrijedne mame učenika PŠ Sokolovac, spremačica Gordana Torkoš i  učiteljica Milena Šustić sve prisutne su počastile mnoštvom kolača koje su ispekle.Bio je to užitak za oči i nepce. Ipak, krumpir ništa nije moglo zasjeniti, krumpir je bio zvijezda projektnoga dana.I mali i veliki gosti u predvorju škole mogli su razgledati izložbu, naravno već pogađate, posvećenu krumpiru.Za sve prisutne priređen je i domjenak.

Posebne zahvale roditeljima učenika PŠ Sokolovac, spremačici Gordani Torkoš, učiteljici Mileni Šustić , ravnatelju Rudolfu Urbaneku  te ostalim djelatnicima škole koji su doprinijeli realizaciji projektnog dana.

Ivana Širac, prof. soc pedagog

objavio: Mirjana Hojka   datum: 10. 6. 2015.