Aktivnosti u knjižnici

"MOJE, TVOJE, NAŠE"

Knjižničarke iz  sedam osnovnih škola osmislile su zajednički projekt pod nazivom Moje, tvoje, naše.

Projektom se želi potaknuti učenike na kvalitetnije provođenje slobodnog vremena i uključivanje u izvannastavne i izvanškolske aktivnosti.

Knjižničarke su osmislile i provele anketu o izvannastavnim aktivnostima među učenicima predmetne nastave. Nakon obrade ankete slijedili su međuškolski posjeti tijekom kojih je svaka škola predstavila svoju školu i izvannastavnu aktivnost po kojoj je najpoznatija.

Posjeti učenika ostvareni su između dviju škola, Oš Veliko Trojstvo i Oš Dežanovac.

Tako su učenici OŠ Dežanovac u pratnji knjižničarke Ankice Holubek 18.5.2023.g. posjetili Oš Veliko Trojstvo. Pokazali su nam školu, strpljivo odgovarali na naša pitanja o njihovoj školi, učenicima, učiteljima, predmetima koje pohađaju njihovi učenici. Nastavnica Mihaela Štargl održala je radionicu “School Food Day”. Potom smo posjetili farmu alpaka, jedinstvenu u Hrvatskoj. Gospodin Dejan Jalžabetić i njegov nećak Timmy Ptičar upoznali su nas sa osobinama ovih divnih životinja, na čemu smo im beskrajno zahvalni. Prepuni dojmova rastali smo se iščekujući sljedeći susret.

Drugi susret bio je 25.5.2023. u Oš Dežanovac kada smo ugostili knjižničarku Vivijanu Krmpotić i sedmero njihovih učenika. Osim prostora i djelatnika škole učenici su upoznali OŠ Dežanovac kao jednu multikulturalnu sredinu koja njeguje različitost. Osim što učenicima nude češki, mađarski i srpski po modelu C, jedinstveni su po odmaralištu na otoku Pašman gdje ljetuju,  osim njihovim učenika i učenici iz cijele županije. Knjižničarka Ankica Holubek u školi vodi izvannastavnu aktivnost Hrvatski folklor te im je pokazala nekoliko plesova. Vrlo brzo su pohvatali korake i uspješno zaplesali. Potom su fonalgrafikom- služeći se iglom i koncem izradili srca na papiru. Kako je rekla knjižničarka Vivijana bilo je jako lijepo, zanimljivo, korisno boraviti u prostoru škole gdje su djelatnici i učenici jedna velika obitelj.

Za njih smo pripremili male poklončiće, magnete u obliku srca i rad koji su napravili na radionici također su ponijeli kući. Učenici su se još kratko  družili na školskom igralištu ,a zatim rastali puni dojmova i novih prijateljstava.

objavio: Ankica Holubek   datum: 6. 6. 2023.

« Svibanj 2024 »