Terenska nastava - Vukovar

Dana 11.9. i 12.9.2018. učenici osmog razreda naše škole putovali su, u pratnji razrednice Maje Kral i nastavnice geografije Martine Lončarević,  na dvodnevnu terensku nastavu u Vukovar.

Tijekom svog boravka u Vukovaru učenici su slušali predavanja o Domovinskom ratu i Bitci za Vukovar. Posjetili su crkvu Svetog Filipa i Jakova,  Memorijalni centar Domovinskog rata gdje su u pratnji brigadira Anđelka Batinića razgledali različite vrste oružja te prijevozna sredstva    ( tenkove, oklopna vozila, avione) koja su se u ratu koristila. Ovaj dio je najviše zanimao dječake jer su imali prilike, pod nadzorom spomenutog brigadira, pobliže vidjeti različite vrste mina, pištolja, raketnih bacača i eksplozivnih sredstava. Obišli su i Vukovarsku bolnicu, Spomen dom Ovčaru i masovnu grobnicu gdje su zapalili svijeću za sve stradale u Domovinskom ratu, Trpinsku cestu, „Groblje tenkova“ – mjesto gdje je tijekom rata uništen najveći broj neprijateljskih tenkova. Prošli su pokraj dobro poznatog Vodotornja koji je u procesu obnove.

Učenici su imali i slobodno vrijeme za opuštanje koje su proveli šetajući po gradskom trgu i šetnicom uz Dunav. Neki su odlučili i zaigrati nogomet a uvečer su svi uživali u disco večeri koja je za njih bila organizirana na brodu koji je pristao na Dunavu.

Za sam kraj terenske nastave posjetili su i Školu mira gdje im je održano kratko predavanje o miru. Na predavanju su, osim naše škole,  bile OŠ iz Rijeke, Grubišnog Polja i Sv.Ivana Zeline pa je nakon predavanja održan kviz znanja na kojem su naši učenici osvojili drugo mjesto. Našu školu, na kvizu, su predstavljali učenici Lucija Prenosil i David Fiala, dok su ih ostali s napetošću pratili i bodrili.

Kući su se vratili 12.9.2018. u kasnim, večernjim satima ali puni dojmova, emocija i novo stečenih prijateljstava.

Maja Kral

objavio: Mirjana Hojka   datum: 17. 10. 2018.