„NAŠA CVJETNA LEKTIRA“- PROJEKTNI DAN

U srijedu, 13. travnja 2016. god., u našoj školi za učenike 1 .r. matične škole održan je projektni dan – „Naša cvjetna lektira“.

Tema je bila posvećena djelu Sunčane Škrinjarić : Plesna haljina žutog maslačka.

Timskim radom knjižničarke i pripravnice Ivane omogućili smo međupredmetno povezivanje nast. sadržaja i kreativniji odnos prema učeničkoj lektiri.

Cilj nam je bio primjerenom motivacijom potaknuti učenike na čitanje i stvaranje čitateljskih navika i razvijanje svijesti da je knjiga čovjekov veliki prijatelj i izvorište novih znanja i životnih spoznaja, te razviti i probuditi ekološku svijest i poticati maštu i kreativnost.

Učenici su dan proveli u školskoj knjižnici. Nakon uvodnog dijela i slušanja glazbene priče Plesna haljina žutog maslačka posjetili smo travnjak pored školskog igrališta gdje su učenici promatrali maslačak i njegovu bijelu haljinicu. Iskoristili smo prekrasno vrijeme te boraveći na otvorenom naučili nešto novo i poučno o maslačku.

Nakon povratka u knjižnicu i interpretativnog čitanja priče koju je čitala knjižničarka  slijedio je rad u skupinama. Svaka skupina je  imala  zadatak točno poredati dobiven redoslijed događaja na papiriću kao u priči i nacrtati događaj koji im se najviše svidio.

Zatim smo gotove radove objedinili i posložili kao u priči, te zalijepili na pripremljne papire koji se kasnije mogu listati. Tako je nastala njihova vlastita slikovnica o Plesnoj haljini žutog maslačka koja je izložena u knjižnici.

O svemu više pogledajte u fotogaleriji!

Ankica Holubek,dipl. knjižničar

objavio: Mirjana Hojka   datum: 18. 4. 2016.