PŠ Sokolovac

PROJEKT *KRUH- HRANA, KRUH -ŽIVOT*- 2. polugodište

Tijekom siječnja i veljača učenici su vježbali slagati odjevne predmete, učili kako se treba odijevati i ponašati u različitim životnim situacijama. I sami su bili modni kreatori i kreirali odjeću.

Učilo se puno i o hrani. Shvatili su da trebaju smanjiti slatkiše i jesti raznovrsniju hranu kako bi bili zdraviji i sposobniji za život. Sastavljali su tjedni jelovnik.

20. veljače 2017. proveden  je zajednički dan s roditeljima. Bili su podijeljeni u dvije grupe i njihovi članovi  su  prošli sve radionice. Oblikovali su klauna i klaunicu od starih krpa, pekli, punili pekmezom i nutelom te jeli pravilno se koristeći priborom za jelo. Neki su poput Perice iz Hrabrice iz više pokušaja uspjeli prevrnuti palačinku. Prišivali su i dugmad te roditeljima demonstrirali slaganje odjevnih predmeta. Provedeno je natjecanje u uvođenju i vezanju vezica u tenisice. Mario Kranjec je pobijedio. Taj dan su vježbali i usvajali vještine koje će im u životu dobro doći.

Tijekom ožujka, travnja i svibnja vježbali su komunikacijske vještine, učili o pravdi i pravednosti, pisali sastave, obavijesti i izvješća.

ZAVRŠNI DAN  PROJEKTA  *KRUH- HRANA, KRUH -ŽIVOT*

12.lipnja 2017. realiziran je završni dan projekta i  dan oproštaja sa učenikom četvrtog razreda. Učenici su se ukratko osvrnuli na sve provedene aktivnosti. Naučili su nešto novo o jajima, pripremali ih na različite načine. Roditelji su upoznali postupak pripreme poširanih jaja.  Naučili su nešto  o pizzama, o njihovom podrijetlu i vrstama. Bili su pizzetoli i pizzajoli i pripremali  pizze i pizzete. Svu hranu su posluživali  na švedski stol. Naučili su što je švedski stol, kako se priprema i kako se  treba ponašati prilikom njegove konzumacije. Roditeljima i učenicima  sam pokazala  fotografije svih aktivnosti i upozorila ih da što pozornije promatraju jer će iz navedenog biti pitanja u nadolazećim natjecanjima. Bila su provedena natjecanja između učenika, roditelja i kombinirano. Pisali su: logo projekta, naziv provedenih radionica i izreka o kruhu, nešto od toga i zrnjem žitarica. Najzanimljivije je bilo razdvajanje pomiješanih žitarica. Roditelji i učenici  su bili Pepeljuge kojima je zločesta maćeha (u ovom slučaju učiteljica) pomiješala žitarice sa zadatkom da ih što brže razdvoje. Od učenika je pobijedila Iva Kamenski a od roditelja Melita Tepeš. Osim što se toga dana dobro jelo, svi su lijepo surađivali i družili se.

Zaista je puno toga bilo. Nadam se da će barem nešto od svega  što se radilo ostati u nezaboravnom sjećanju učenicima i roditeljima.

Učiteljica: Milena Šustić

objavio: Mirjana Hojka   datum: 20. 11. 2017.