PŠ Sokolovac

PROJEKT *KRUH- HRANA, KRUH -ŽIVOT*- 1.polugodište

Tijekom rujna i listopada učenici su puno naučili o kruhu kao osnovnoj prehrambenoj namirnici i kruhu kao zanimanju za kojeg uči i kruhu od kojega se živi. Upoznali su različite vrste brašna kao i kruha i njihove nutritivne vrijednosti. Pekli su kruh i radili kukuruzne muffine  u školi. Gostovali su i  kod bake Dragice Njegovec gdje su izrađivali peciva. Čitali su i analizirali mudre izreke o kruhu.

Zajedničke jestvine su bile prefine  i nestale u nekoliko trenutaka. Učili su u prirodi, skupljali i u školu donosili plodove ljudskog rada i prirode. Kruh je bio prožet kroz sve predmete, najviše u hrvatskom jeziku, matematici, prirodi i društvu te likovnoj kulturi. Nešto više su naučili o  najčešćim žitaricama krušaricama u našem zavičaju, izradili plakate i njihov sadržaj prezentirali gostima na priredbi. Nakon priredbe povodom Dana kruha održano je niz radionica u kojima su učenici s roditeljima, bakama i učiteljicom sudjelovali u sljedećim radionicama:

1.radionica:Kaširanje balona sa listovima perušine

2.radionica:Izrada cvjetova od perušine

3.radionica: Mrvljenje kukuruza i izrada aranžmana od žitarica i prikupljenih prirodnina

4.radionica:Pisanje naziva projekta čavlima

5.radionica:Uvođenje vezica u model tenisice

Roditelji su prihvatili prijedlog da svakog ponedjeljka drugi pošalje kruh kako bi učenici za gablec jeli namaze koje su donijeli za izložbu. Zajednički rad i druženje završili smo meditacijom i s najavom nadolazećih aktivnosti. Roditelji, bake i učenici bili su oduševljeni ovakvim načinom rada i suradnje.

Na dan božićne priredbe mama Romana – frizerka sa svojom pripravnicom Monikom, učenicima i učiteljici napravile su frizure kako bi bili što ljepši

objavio: Mirjana Hojka   datum: 13. 1. 2017.