Terenska nastava "DA-BAR"

Terenska nastava  učenika Osnovne škole u Dežanovcu u kamp izletište „DA-BAR“

Kako ponekad treba napraviti odmak od „klasičnog“ oblika nastave i iskustveno učenje doživjeti u pravom smislu te riječi doživjeli smo 9. i 10. svibnja 2022. u kamp izletištu „DA-BAR“.

Uz krasne domaćine i edukatore Josipa i Davida Hušku, ali i naše učitelje “oživjeli i doživjeli“ smo sadržaje mnogih nastavnih premeta u idiličnoj atmosferi. Taku su svi učenici naše škole u ova dva dana doživjeli upoznavanje s prirodom kroz zabavne aktivnosti- označavanje puta kretanja, traženje „izgubljenog prijatelja“, saznali kako se ponašati u susretu s divljači , što s tragovima divljači ,gdje pronaći i kako koristiti vodu u prirodi, što kada se izgubimo, naučili smo o  bilju u prirodi i njihovim ljekovitim svojstvima. No bilo je tu i šarolikih sportskih sadržaja sukladno dobi i interesima učenika ( bacanje potkove, vožnja pedaline, streličarstvo, ribičija, natjecanje u paljenju logorske vatre, divovska ljuljačka).

Zahvaljujemo se Općini Dežanovac  i roditeljima što su nas financijski podržali u realizaciji terenske nastave, djelatnicima škole, ali i našim krasnim domaćinima Josipu i Davidu Huška bez kojih ova terenska nastava ne bi imala ni približno ovako zanimljiv, iskustven i edukativan „štih“.

Ivana Širac, prof.  soc. pedagog

objavio: Ivana Širac   datum: 10. 5. 2022.