Mjesec hrvatske knjige

Osnovna  škola Dežanovac brojnim se aktivnostima vezanim za knjigu i čitanje pridružila obilježavanju Mjeseca hrvatske knjige  (15.10.-15.11.2017.)

„Sve na jednom mjestu“ - bio je moto ovogodišnjeg  Mjeseca hrvatske knjige posvećenog enciklopedistici

Cilj obilježavanja je pružiti djeci mogućnost zajedničkog  druženja, listanje i brisanje knjiga, te stjecanje novih znanja. Time se njeguje pravilan odnos prema knjizi, pravilno korištenje i vračanje na prikladno mjesto.

Tako je održano svečano učlanjenje prvašića u školsku knjižnicu gdje su saznali kakvih sve knjiga ima, gdje su smještene i kako ih treba čuvati, te dobili članske iskaznice.

Za učenike 5.-ih razreda održan je Kviz za poticanje čitanja. Na taj su se način učenici prisjetili imena pisaca i djela koja su do sada pročitali, te zabavili uz knjigovježbu.

Zajedničkom suradnjom učiteljice Valentine i knjižničarke održan je s učenicima 4r. matične škole sat u školskoj knjižnici na temu Usporedba knjiga i časopisa. Govorilo se o igrokazu Jadranke Čunčić Bandov: Boduljko i Žbunika , te su učenici koristeći referentnu zbirku tražili objašnjenje nepoznatih riječi.

Ove godine naša škola se po prvi puta uključila u Čitanje naglas koju već petu godinu organizira Hrvatska narodna knjižnica Vlade Gotovca iz Siska. Nakon održanog školskog i gradskog natjecanja jedan naš učenik 4.r. plasirao se na županijsku razinu. Tako je 3. studenoga 2017.god.  učenik Jan Holubek čitao naglas u prostoru bjelovarskog kazališta u Bjelovaru i hrabro predstavljao svoju školu, na što smo veoma ponosni.

Ankica Holubek, knjižničarka

objavio: Mirjana Hojka   datum: 5. 12. 2017.