Vježba evakuacije

IZVJEŠĆE VJEŽBE EVAKUACIJE I SPAŠAVANJA „Pripremljeni na nepredvidivo“

30. studenog 2016. godine u našoj školi održana je vježba evakuacije i spašavanja naziva „Pripremljeni na nepredvidivo“. Vježbom je planirano na praktičan način provjeriti Plan evakuacije i spašavanja Osnovne škole Dežanovac, osposobljenost djelatnika i polaznika škole za postupanje u slučaju izvanrednih situacija i valjanosti predviđenih pravaca evakuacije, brzinu potrebnih intervencija te eventualnu potrebu za mijenjanjem Plana evakuacije.

U 9:15 sati uobičajeni dnevni raspored nastave u školi prekinuo je zvučni signal uzbune. Djelatnici i učenici napuštali su prostorije škole redoslijedom od najudaljenijih prostorija od glavnog izlaza škole, do onih najbližih izlazu. Svi su izašli na školski sportski teren, gdje je započela prozivka učenika po razredima kao provjera uspješnosti vježbe, koja je završena u roku od 4 minute i 15 sekundi. Prozivkom se ustanovilo da su svi koji su se nalazili u prostorima škole uspješno evakuirani - 123 učenika, 12 učitelja, 5 djelatnika administrativnog, tehničkog i pomoćnog osoblja te ravnatelj škole. U vježbi je sudjelovala ukupno 141 osoba, a nakon vježbe svi su se razredi vratili na nastavu prema rasporedu.

Socijalna pedagoginja Mirjana Djedović

objavio: Mirjana Hojka   datum: 9. 12. 2016.