DAN SIGURNIJEG INTERNETA 2022.

Obilježavanju Dana sigurnijeg interneta u našoj školi  posvetili smo tjedan od 7. do 11. veljače 2022. godine. Aktivnosti smo usmjerili na radionice za učenike od 5. do 8. razreda pod SRO i pod nastavom informatike.  Tako su učiteljica Mirjana Hojka i soc. pedagoginja Ivana Širac s učenicima predmetne nastave pod informatikom provele radionicu Oprezan let u cyber svijet – Društvene mreže. Cilj radionice bio je definirati, prepoznati i reagirati na cyberbullying u njihovoj okolini i među

njihovim vršnjacima, a učenici su poučeni prepoznati dobre i loše strane korištenja društvenih mreža, osvijestiti posljedice nasilja putem društvenih mreža, nabrojati načine prevencije virtualnog nasilja, suprotstaviti se pojavi cyberbullying-a  i razvijati kreativnost kroz osmišljavanje razredne/školske kampanje. A pod satom razrednog odjela razrednici su s učenicima proveli radionicu Zoomorni u virtualnoj školi – Online nastava čiji je cilj bio da učenici mogu prepoznati pozitivne i negativne strane online nastave te dati prijedloge za njeno unaprjeđenje. Tijekom radionice učenici su prepoznali pozitivne i negativne strane korištenja IKT-a , osvijestili svoju ulogu u korištenju IKT-a, razvijali vještine kritičkog promišljanja i suradnje i socio-emocionalne kompetencije, te osvijestili važnost dobrog mentalnog i fizičkog zdravlja.

Ivana Širac, soc. pedagog

objavio: Ivana Širac   datum: 8. 2. 2022.