Dan policije - PŠ Trojeglava

U petak 29. rujna diljem Hrvatske obilježen je Dan policije. Na nastavi Mađarskog jezika i kulture u PŠ Trojeglava tom je prigodom održano prikladno predavanje koje je vodio policijski službenik Franjo Farkaš iz Policijske postaje Garešnica.

Djeca su imala prilike naučiti o raznovrsnosti policijskog posla poglavito iz segmenta kriminalistike, o opremi koja se koristi prilikom utvrđivanja kaznenog djela, a u sklopu predavanja održane su i praktične vježbe tijekom kojih su učenici i sami otkrivali tragove odnosno otiske prstiju. Predavanje je uz pregled opreme uključilo i razgledavanje službenog vozila, te završna pitanja predavaču, a tema je s predmetom povezana kroz učenje mađarskih naziva za policiju, policajca, kaznu, zatvor, i tako dalje.

I sam porijeklom Mađar, policijski službenik Franjo Farkaš je po dolasku na sat predavanje započeo predstavljanjem i pozdravljanjem na mađarskom jeziku, te je kroz čitavo predavanje nastojao koristiti što je više moguće govornih fraza iz mađarskog jezika, koje i djeca poznaju. Predavanje je potrajalo gotovo dva školska sata, tijekom kojih su djeca aktivno sudjelovala u učenju dosad nepoznatih stvari i ostvarila su pozitivnu interakciju s predavačem.

objavio: Mirjana Hojka   datum: 4. 10. 2017.

« Prosinac 2018 »