Dan ružičastih majica

U našoj se školi 22.2.2017. obilježio Dan ružičastih majica kao Nacionalni dan borbe protiv vršnjačkog nasilja. Obilježavanje tog dana započelo je u Kanadi, u znak potpore dječaku izloženom vršnjačkom nasilju jer je u školu dolazio u ružičastoj majici. Pokazalo se kako je ta majica simbolizirala njegovu potporu teško bolesnoj majci. Vrlo brzo su se dječakovi školski kolege solidarizirali i pojavili u školi u ružičastim majicama, koje su odmah postale simbol te inicijative.

Dan ružičastih majica program je za prevenciju vršnjačkog nasilja, a obilježava se posljednje srijede u mjesecu veljači. Ideja je podići svijest o problemu vršnjačkog nasilja i negativnim posljedicama koje ono može ostaviti na pojedinca. Uz prigodno fotografiranje u ružičastim majicama,  učenici Osnovne škole Dežanovac poslali su poruku kako u našoj školi ne smije biti mjesta za nasilje i netoleranciju! Zajedničke fotografije u ružičastim majicama možete pogledati u fotogaleriji.

Socijalna pedagoginja Mirjana Djedović

objavio: Mirjana Hojka   datum: 28. 2. 2017.