Terenska nastava „Pakrac - Omanovac“

06. travnja 2016. godine učenici predmetne nastave Osnovne škole Dežanovac u pratnji svojih nastavnika održali su terensku nastavu Pakrac – Omanovac.

Po dolasku u Pakrac, učenici su bili podijeljeni u dvije skupine (5.- 6.r, 7.- 8.r), jedna skupina obišla je Muzej Pakrac gdje je bila izložena postavka iz Domovinskog rata. Za to vrijeme, druga skupina učenika u pratnji vodiča obišla je autentične lokacije iz filma Broj 55 (transporter u Prekopakri i Kapelicu u Kusonjima). Nakon što su učenici upoznali s kulturno – povijesnim znamenitostima Pakraca, uputili su se u izletište Omanovac  gdje su ih dočekali pripadnici HGSS-a Stanice Požega, odnosno njene obavještajne točke Pakrac.

Kroz organizirane aktivnosti od strane profesionalnih i zanimljivih djelatnika HGSS-a, učenici su s oduševljenjem učili o dresuri i obuci pasa za pronalaženje ljudskih tragova, upoznali se s osnovama pružanja prve pomoći te iskusili čari penjanja po umjetnim stijenama.

Izletište Omanovac ima pregršt zanimljivih sadržaja u kojima su učenici predmetne nastave zaista uživali stoga je vrijeme provedeno na zraku, u igri i zabavi, jako brzo prošlo, zato s veseljem iščekujemo i zakazujemo naš ponovni susret.

objavio: Mirjana Hojka   datum: 13. 4. 2016.